Hopdedik Ayhan Kimdir?

 

Karşınızda Hopdedik Ayhan

Hopdedik Show tam 30 yıldır süren bir radyo macerası. Bu ses, hemen hemen herkesin hayatında yer etti… Bir nesil bu sesle büyüdü. Bir nesil bu programla kendini ifade etti. Kimler geldi kimler geçti. Ama o hep aynı yolda yürüdü.

Hopdedik Ayhan daha çocukken hiç konuşmazmış. Bu durumdan endişe duyan annesi onu mahallenin yaşlı teyzelerine bir güzel okutup üfletmiş. Yaşlı teyzeler ayarı fazla mı kaçırmış ne, hiç konuşmayan çocuk bu kez de susmamaya başlamış.

1988 yılında DJlikle meslek hayatına merhaba diyen Ayhan’ın o vakitler en büyük zevki TRT FM’i dinlemekmiş. Arada eline mikrofonu alıp anonslar yapmaya başlamış. İçi içine sığmayan Ayhan yaşına başına bakmadan dönemin en ünlü radyosu “Polis Radyosu” na başvurmuş. 1990 yılında kısmete bakın ki başvurusu kabul oldu. Orada ki programcı abisi Uğur Gündoğan’dan radyoculuğun temel bilgilerini alan Hopdedik, haftada bir “Disco Show” isimli programı ile radyo yayıncılığına ilk merhabayı demiş.

İki yıl sonra Ayhan özel radyoların açılmasıyla beraber “Metropol Fm”in kuruluşunda yer alır. Özel radyoların kapatıldığı dönemde kaçak yayın yapan “Konuşan Türkiye Radyosu” nun ekibinde yer alır. 1994 yılında Süper Fm’e geçişiyle beraber hızını alamamış o dönem ki adıyla “Interstar“ yerli radyolarının başına geçmiş (Süper Fm – Kral Fm – Lokum Fm).

Dört yıl bu görevi yürüten Hopdedik Ayhan bir grup arkadaşıyla beraber Radyo Tatlıses’e transfer oldu. İki yıl boyunca Radyo Tatlıses genel yayın yönetmenliği ve dj’liğini üstlendi.

2000 yılı mart ayı askerlik görevinin hemen ardından Radyo Klas’a transfer oldu. Yaklaşık 11 sene boyunca Radyo Klas’ta, dönem dönem Number 1 Fm ve Number 1 Tv’de yayınlar yaptı.

2 Mart 2011 de Hopdedik Show’un yeni adresi Radyo Turkuvaz oldu. Tam üç yıllık Turkuvaz macerasının hemen ardından Hopdedik Ayhan 17 Mart 2014’de Radyo Viva’ya transfer oldu.

Ağustos 2016 dan itibaren bir yıl TRT FM’de programlar yaptı.

Ocak 2018 den bu yana  Radyo Turkuvaz’da yayınlarına devam etmektedir.

Sadece bu mu? İl il gezer festival sunar. Firmaların bayii toplantılarında sunuculuk yapar. Çeşitli ajanslara bağlı olarak reklamlarda seslendirme yapar.

TV PROGRAMLARI:

Bein Sports – Bi’de Bana Sor

A Haber – MüzikA

FoxTv – Ninja Warrior (Hayri Hiçler’le birlikte)
NR1 TV -Ters Köşe (Yıldo’yla birlikte)
Kral Tv – Uzun Geceler (Ebru Yaşar’la birlikte)